Aneta Langerová
Přehled všech získaných ocenění
 
zlato
stříbro
bronz
Soutěž Zlatý slavík
(1962–1991)
0
0
0
Soutěž Český slavík
(1996–současnost)
2
2
1
celkem
2
2
1

Aneta Langerová

(26. 11. 1986)
První česká Superstar
Zlato
2
Stříbro
2
Bronz
1
Bottle
I když ve čtyřech letech dostala svoji první tenisovou raketu, zanedlouho začalo být jasné, že její hudební talent v mnohém ten sportovní předčí. V šesti letech navštěvovala hodiny klavíru v Lidové škole umění, v osmi letech se začala učit hře na kytaru ve sboru Jiřího Bardy v Říčanech. Zde začala také zpívat – jak se sborem, tak sólově.
V roce 2004 zvítězila v první řadě soutěže Česko hledá SuperStar a ve stejném roce se poprvé prosadila i v anketě Český slavík Mattoni. Získala ocenění Objev roku a současně se umístila na druhém místě v kategorii zpěvačky za Lucií Bílou. Rok poté již ve slavičí anketě dominovala. Získala svého prvního Zlatého slavíka a stala se také Absolutním slavíkem. Totéž zopakovala v roce 2006.
V roce 2007 Aneta vyrazila s novým albem Dotyk na velké turné po České a Slovenské republice, které ve dvanácti zastávkách navštívilo přes 25 000 návštěvníků. Na prosincovém vyhlášení výsledků ankety Český slavík Mattoni 2007 pak přebrala Aneta Langerová svého druhého stříbrného slavíka. Během následujících let se soustředila na náročnější repertoár, který se blíží k modernímu šansonu.

Hříšná těla, křídla motýlí (2004)

Druhý singl z debutového alba Spousta andělů.