Chinaski
Přehled všech získaných ocenění
 
zlato
stříbro
bronz
Soutěž Zlatý slavík
(1962–1991)
0
0
0
Soutěž Český slavík
(1996–současnost)
1
6
5
celkem
1
6
5

Chinaski

Když Chinaski, tak naživo
Zlato
1
Stříbro
6
Bronz
5
Bottle
Skupina vzniká roku 1987 pod názvem Starý Hadry. Jejími zakládajícími členy byli Pavel Grohman a Michal Novotný (později přijal přezdívku  Malátný). V roce 1989 k se nim přidali dva Novotného spolužáci z DAMU, Petr Rajchert a Jiří Seydler. Skupina zkrátila svůj název na St.Hadry a koncertovala společně s punkovými kapelami Plexis, Visací zámek a Tři  sestry. V roce 1994 došlo k dalšímu přejmenování, tentokrát pod vlivem  Charlese Bukowského, a to na Chinaski.
Zlomem v kariéře se stalo album Dlouhej kouř (1997), které kapelu definitivně zařadilo mezi špičku naší rockové scény a zasáhlo více než 50.000 posluchačů (Chinaski za něj získaly svou první zlatou a platinovou desku). I díky stejnojmennému hitu, který se  stal jednou z nejhranějších písní v českých rádiích, obdržela kapela rovněž 3 nominace při Cenách Akademie populární hudby. Třetí album, První signální, pokračovalo v nastoupeném trendu, snad jen s tím rozdílem, že přineslo dokonce 4 obrovské hity. V roce 2005 získala skupina Zlatého slavíka. 
Vzhledem ke své intenzivní koncertní aktivitě se Chinaski staly kultovní kapelou české hudební scény, prodej jejich alb přesahuje stabilně 55 000 kusů. V roce 2010 se kapela vydala na největší turné ve  své historii. Do českých rádií je v létě vypuštěn pilotní  singl Spáč.  V tomtéž roce kapela dokončila velkolepý projekt Autopohádky v podobě celovečerního filmu.  S novým bubeníkem Otaskarem Petřinou ml. vydala skupina alba ROCKFIELD (2014) a NENÍ NÁM DO PLÁČE (2017), které obsahovaly celou sérii úspěšných hitů. Co do počtu rozhlasových hitů jsou dnes Chinaski mezi skupinami českou jedničkou.

Dlouhej kouř (1997)

Titulní skladba, díky jejíž oblibě v rádiích skupina prorazila na hudebním trhu.