Kabát
Přehled všech získaných ocenění
 
zlato
stříbro
bronz
Soutěž Zlatý slavík
(1962–1991)
0
0
0
Soutěž Český slavík
(1996–současnost)
11
3
1
celkem
11
3
1

Kabát

Přímočarý rock 'n' roll
Zlato
11
Stříbro
3
Bronz
1
Bottle
Setrvalá hvězdná pozice Kabátu je opravdu výjimečná, neboť i na českém trhu došlo v minulém desetiletí k citelnému odklonu od rocku směrem k univerzální pop music. Kabát tak jako jediný drží vlajku skutečného a úspěšného bigbítu. Mezi rockovými fanoušky má svou váhu i skutečnost, že Kabát drží pohromadě jako parta. Od začátku vystupuje a natáčí desky v nezměněné sestavě, což je v tuzemsku opět ojedinělé. V letech 1984 až 1988 působí skupina jako trio ve složení Krulich, Špalek, Hurvajs.
O rok později nastupuje po návratu z vojny do skupiny zpěvák Josef Vojtek jako stálý člen. Zlomovým momentem ve vývoji skupiny Kabát bylo natočení skladby Má jí motorovou pro sampler Ultrametal. Polopornografický a zároveň velmi vtipný text písně předznamenává osobitý humor skupiny. Turné Go satane go/Gambrinus Tour v roce 2001 je označováno jako turné roku a stává se dosud nejúspěšnější šňůrou v historii skupiny. Kabáti jsou poprvé spokojeni se zvukem a jevištní výpravou. 
Koncertní turné Suma sumárum 2002 bylo ve své době největší koncertní show české skupiny. Později se Kabát věnoval megakoncertům, z nichž nejslavnější se konaly na pražské Bílé Hoře. Skupina Kabát získala celkem jedenáct Zlatých slavíků. Zatím poslední, už jedenáctou desku (se čtyřmi velkými hity) Do pekla/Do nebe vydal Kabát v roce 2015. Pokračuje na ní ve svém svérázném rockovém stylu, v němž se kříží tvrdý rock s countryovými prvky a vtipnými texty.

Colorado (1994)

Album obsahující stejnojmennou pecku, která byla první z řady kabátovských parodií country a zároveň dodnes možná největším hitem skupiny.