Kryštof
Přehled všech získaných ocenění
 
zlato
stříbro
bronz
Soutěž Zlatý slavík
(1962–1991)
0
0
0
Soutěž Český slavík
(1996–současnost)
1
0
2
celkem
1
0
2

Kryštof

Splněný sen z Havířova
Zlato
1
Stříbro
0
Bronz
2
Bottle
Kryštof je česká hudební skupina, kterou v roce 1993 založili v Havířově Richard Krajčo, Nikolaj Arichtev, Jarda Blahut, Bisi Arichtev a Pavel Studník.Již po třech měsících od vzniku absolvovali několik koncertů a vydali demosnímek SQĚLE. Po úspěších přišly první komplikace, kapelu opustil kytarista Pavel Studník a Bisi Arichtev. Zanedlouho se však našla náhrada v podobě Marka Sloniny a saxofonisty Aleš Koniecznyho, se kterými kapela nahrála druhý demosnímek.
Při natáčení třetího dema však oba kapelu opustili. Nahradili je Nikos Petros Kuluris a Evžen Hofmann. Jako hosté vystupovali Ondřej Kyjonka a Nikos Grigoriadis, kteří s kapelou zůstali. Třetí demo bylo natolik podařené, že kapele nahrávací společnost MONITOR EMI nabídla smlouvu na regulérní nosič. Poslední změnou ve složení byl Jakub Dominik, který nahradil Jardu Blahuta.
 V tomto složení kapela vystupuje dodnes. V anketě Český slavík Mattoni 2013 získal Kryštof Zlatého slavíka v kategorii hudební skupina.  Kryštofu se daří jak v rádiích, kde měl už čtvrt stovky velkých hitů, tak na koncertech. K 25. výročí vzniku uspořádal v září 2 koncerty na Rošického stadionu na Strahově, které shlédlo přes 65 tisíc diváků. Známé jsou i tzv. Kryštof kempy.

Lolita (2001)

Album Magnetické pole a hlavně skladba Lolita zněly začátkem nového milénia doslova ze všech stran.