Lucie Bílá
Přehled všech získaných ocenění
 
zlato
stříbro
bronz
Soutěž Zlatý slavík
(1962–1991)
0
0
0
Soutěž Český slavík
(1996–současnost)
19
2
0
celkem
19
2
0

Lucie Bílá

7. 4. 1966
Absolutní slavík - v anketě vyhrála osmnáctkrát
Zlato
19
Stříbro
2
Bronz
0
Bottle
Lucie Bílá, vlastním jménem Hana Zaňáková, svou hvězdnou kariéru odstartovala v roce 1986 nesmrtelným hitem Petra Hanniga Neposlušné tenisky. Po sametové revoluci pak Lucii veřejnost zaznamenala především díky veleúspěšnému albu Missariel oceněnému 6 cenami Grammy (později Anděl). V roce 1996 získala Bílá Grammy jako zpěvačka roku, zároveň se stala i nejpopulárnější zpěvačkou v Cenách Týtý a Absolutní slavicí v anketě Český slavík. V muzikálu Bídníci (1992) vystupovala v roli Eponine. Následovalo účinkování v multimediálním představení Zahrada rajských potěšení a také náročná role Lorraine v českém muzikálu Dracula.
Zahrála si i ve filmu Král Ubu, Fontána pre Zuzanu II a v pohádce Princezna ze mlejna. Od listopadu 1996 pak účinkovala v muzikálu Krysař. Za hlavní roli v muzikálu Johanka z Arku získala cenu THÁLIE. V roce 2003 vydává album Jampadampa a účinkuje v muzikálu Excalibur. V roce 2005 následovala premiéra nového muzikálu Láska je láska v divadle Ta Fantastika, ve kterém ztvárnila hlavní roli ONA. Na podzim téhož roku se pak rozjíždí i muzikál Elixír života.
V roce 2009 vychází album BANG!BANG!. O rok později Lucie přijala pozvání režiséra F. A Brabce do prvního českého 3D filmu – pohádky V peřinách. V květnu 1998 vystoupila jako vůbec první zpěvák pop-music na Pražském jaru, a to hned na dvou koncertech. V současnosti směřuje své aktivity dvěma směry. Nadále se věnuje popové kariéře a zároveň využívá svého hereckého talentu v muzikálových rolích v Hudebním divadle Karlín (CARMEN, SESTRA V AKCI).

Láska je láska (1992)

Album Missariel získalo pět ze sedmi nominací na ceny Anděl.