Novinky

Bottle
zpět

Rapper STORMZY má dvě ceny Brit Awards

Ze slavnostního ceremoniálu si odnesl sošku jako nejlepší zpěvák, jeho debut Gang Sings & Prayer byl vyhlášen albem roku. A zatímco zpěvačka Dua Lipa se s dvěma cenami stala pomyslnou královnou letošního ročníku, Stormzy je jeho králem.

 

Stormzy je reprezentantem hudebního stylu grime, jenž je britskou verzí hip hopu kombinující hlavní znaky žánru s taneční hudbou nebo reggae. Jeho jméno se objevilo v prestižní anketě BBC Sound Of 2015, ve stejném roce se Stormzy stal vítězem respektovaných cen MOBO. Loni natočil desku, která se ihned vyhoupla na první místo britského žebříčku. Sympatie mu vyjádřili Adele i další velké hvězdy hudebního průmyslu. Ed Sheeran s ním demonstrativně předělal vlastní hit Shape Of You. Album Gang Signs & Prayer rapperovi v Anglii zároveň přineslo historický zápis v podobě nejvyššího počtu digitálních přehrání v prvním týdnu po vydání. Stormzy tak překonal všechny včetně Justina Biebera a Drakea!

 

Hudebník, jenž nedávno podepsal exkluzivní smlouvu s Atlantic Records, patří po galavečeru Brit Awards k nejobletovanějším interpretům planety…

 

Big For Your Boots na YouTube: https://youtu.be/dFOErVWlsxg

 

 

Sledujte nás na Facebooku