Novinky

Bottle
zpět

Příroda a kultura u Attersee

Prázdninový region Attersee-Salzkammergut v Horním Rakousku přitahuje příznivce vodních sportů, turistiky a kultury.

Mezi místy Seewalchen a Unterach am Attersee uprostřed prázdninového regionu Attersee-Salzkammergut leží tyrkysově modré jezero Attersee. Rozkládá se na ploše 46,7 kilometrů čtverečních a je to tedy největší jezero oblasti Salzkammergut, které si příznivci vodních sportů oblíbili pro jeho stálý „růžový vítr“ a zajímavý podvodní svět.

Turisté se rádi vracejí do této oblasti s mírnými vrcholky na západě a do pohoří Höllengebirge o výšce přes 1 800 m na jihu. Od roku 2012 se Přírodní park Attersee-Traunsee rozprostírá na ploše 77 km2 v oblasti mezi jezery Attersee a Traunsee.

Projděte se po nové dálkové pěší stezce „Weitwanderweg Attersee-Attergau“ vedoucí asi 90 km kolem Attersee a vychutnejte si jedinečný výhled na tyrkysově modré jezero nebo pohled na impozantní pohoří Höllengebirge ze západní strany Attersee.

Horolozecká vesnice Steinbach Attersee je výchozí bod zajištěné cesty na 1261 metrů vysoký vrchol Mahdlgupf. Dlouhá a na fyzičku náročná via ferrata (stupeň obtížnosti D) s délkou necelých 1 200 metrů vede podél „Bílé stěny“ až na vrchol.

Také umělci jako kdysi Gustav Klimt, Gustav Mahler a v současnosti Hermann Maier si u Attersee dobíjejí energii. Roku 2012 bylo v Kammer am Attersee otevřeno Centrum Gustava Klimta, ve kterém je umístěna stálá multimediální výstava. V létě 2016 byl ve Steinbachu am Attersee otevřen nově rekonstruovaný dům, ve kterém komponoval Gustav Mahler. V období kolem Mahlerových narozenin 7. července se pořádá každoroční Festival Gustava Mahlera.

Využijte možnost projet se po Attersee lodí a prohlédněte si unikátní vily kolem jezera, ve kterých bydlí mnoho rakouských i mezinárodních prominentů.

Světové kulturní dědictví UNESCO domy na chůdách – věděli jste, že se u Attersee nacházejí stavby na chůdách, které patří k oceněným objektům UNESCO? Navštivte naše pavilony na chůdách v obcích Seewalchen a Attersee am Attersee nebo se jednoduše zúčastněte speciální prohlídky na souši nebo ve spojení s jízdou lodí po Attersee.

Když nastává nejdůležitější období roku, můžete u nás najít odpověď především na otázku potápění – tyrkysově modrou kvalitní pitnou vodu v jezeře a tmavě modrý podvodní svět pro potápěče, ke kterému je možné vstoupit na 26 místech s unikátní infrastrukturou a potápěčskými základnami, plnicími stanicemi, gastronomií a hotely – jsme rájem potápěčů v Rakousku.

Načerpejte energii. Vychutnávejte si pocit štěstí. Odpočiňte si.

To vše najdete v prázdninovém regionu Attersee-Salzkammergut. Srdečně vás vítáme!

Tourismusverband Attersee-Salzkammergut

Nussdorferstr. 15

A – 4864 Attersee am Attersee

info@attersee.at

www.attersee.at/cz  

Sledujte nás na Facebooku